OKNÁ BEZ ŠMÚH

OKNÁ BEZ ŠMÚH

V prvom rade je dobré pochopiť, prečo sa vlastne šmuhy na oknách tvoria. 

Aj keď sa sklo na prvý pohľad zdá byť úplne hladké, je tvorené malými pórmi. A práve v týchto póroch sa uloží voda, ktorá zaschne a vnímame ju ako šmuhu.

Druhým predpokladom pre dokonalé čisté okná, je zvoliť to správne počasie. Chlad a mráz spôsobi, že voda na oknách primrzne, prípadne zbytočne prechladnete. Priame slnečné lúče taktiež nie sú ideálne, pretože voda rýchlo uschne. Ideálne počasie je teplejší deň, bez priamých slnečných lúčov, ktoré dopadajú na okná.

Prvý krok je umyť okenný rám, klučku a parapetu. Postačí vám vedro s teplou vodou, trochou saponátu a handra. Zvýšenú pozornosť venujte kľučkám, nakoľko tie prichádzajú najviac do kontaktu s rukami a teda ostávajú mastné.

Po dôkladnom vyčistení rámu, vezmeme vedro s čistou vodou, pridáme čistidlo na okná a použijeme kvalitnú stierku s návlekom z mikrovlákna. Okno poriadne namočíme, a pohybmi zhore – dole zotrieme vodu. Stierku nepoužívame silou, nakoľko môže vzniknúť roztrasený pohyb a šmuhy sú na svete. Jemnými pohybmi to ide ľahšie a efektívnejšie.

Zárukou úspechu, je naozaj kvalitná stierka. Ušetrí Vám čas, a nemusíte skúšať “overené” babské recepty v podobe novinového papiera a pod. Samozrejme, v minulosti bolo možné umyť a vyleštiť okná aj za pomoci novinového papiera, avšak jeho zloženie a štruktúra bolá iná, ako dnes.

Ak aj napriek Vaše snahe, nie sú Vaše okná dokonale čisté, nezúfajte. Dohodnite si s nami termín, a radi Vaše okná vyčistíme za Vás. 

Napíšte nám: info@ccleaning.sk alebo zavolajte: +421 911 809 979

Váš tím CCleaning.sk