ČISTÝ NEREZ BEZ NÁMAHY

Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Staré známe príslovie, ktoré sa ideálne hodilo na začiatok nášlo seriálu. V rámci nášho tímu, sme si natočili krátke inštruktážne videá, ako zabojovať s nečistotou na nereze, ako zabrániť šmuhám na zrkadle a pod., aby naša práca bola 100%-tná a zároveň aby sme znížili čas, čistením týchto povrchov. Napadlo nám, že tieto videá určite pomôžu nejednej gazdinej, či mamičke v domácnosti, a preto spúštame seriál, kde sa Vám pravidelne aj nepravidelne budeme prihovárať a aspoň takto na diaľku zároveň pomáhať.

nerez

1. ČASŤ – ČISTÝ NEREZ BEZ NÁMAHY

Nerez. Krásny, no zároveň nočná mora pri upratovaní.  V obchodoch nájdete desiatky rôznych prostriedkov na čistenie nerezu, ale ktorý je ten správny a účinný? Niekedy netreba chodiť ďaleko, a úplne postačí to, čo máte v kuchyni.


Prvý krok pre čistý nerez je, použiť klasický čistiaci prostriedok na riad, teplú vodu a handru. Veľakrát uspejete s touto metódou, a Váš nerez bude bez šmúh a vodného kameňa.


POZOR: Nikdy nepoužívajte drátenku, či drsnú stranu handry. Môžete tým spôsobiť trvalé poškodenie nerezovej plochy.


Nie vždy je to také jednoduché. Ak na povrchu ostali fľaky po vodnom kameni, ako druhý krok je možné použiť ocot. Naneste ocot na mikrovláknovú utierku, pretrite povrch, nechajte chvíľu pôsobiť a potom utrite. Najviac sa nám osvedčil biely ocot.

Veríme, že ste už uspeli, a Váš nerezový drez, či iný predmet je už žiarivo čistý. Hurá leňošiť. Avšak v niektorých prípadoch je tvrdá voda naozajstným nepriateľom. Jedno z ďalších riešení je, namočiť suchú utierku do olivového oleja, a vyleštiť  nerezový predmet tak, aby tam žiaden olej nezostal. Týmto krokom dosiahnete žiarivý lesk, a nerez bude žiariť ako nový.


Ak všetky predošlé metódy zlyhali, posledný krok je použiť kvalitný parný čistič, s ktorým na 100% dosiahnete požadovaný výsledok.


Zhrnutie na záver: Vždy používajte mikrovláknovú utierku, nikdy nie drátenku. Nový čistiaci prostriedok si vždy najprv vyskúšajte na malej časti predmetu. Týmto spôsobom otestujete jeho prípadnú agresivitu. Ako čístíte nerez vy? Máte zaujímavý tip? Napíšte nám.